Meditace pro děti v Plzni ~ více info & rezervace záložka "AKCE"

Čím jsou Meditační pohádky?

Zavři oči a představ si… Nebo je nech otevřené a sni jen tak. S otevřenýma očima během běžného pracovního dne. Sni, prožívej a nech se zavést do krajiny Meditačních pohádek.

Je to krajina naplněná láskou, radostí a důvěrou, protkaná zážitky i prožitky. Krajina plná snění, fantazie a zázraků, které k nám přicházejí každý den. Naučte se je vidět. Třeba právě skrze mé pohádky.

Čtení. Poslech. Prožitek.

Meditační pohádky jsou prožitkové relaxační pohádky, které si můžete společně se svými dětmi přečíst i poslechnout.

Jemné grafické zpracování každé pohádky nabízí dostatek prostoru pro fantazii a dotvoření si příběhu podle sebe. Za zavřenými víčky… v klidu, harmonii, lásce.

Poslech umocní prožitek, přenese vaše dítě i vás přímo doprostřed děje a umožní vám stát se jeho součástí.

Rozhlédnout se v něm, projít se tam a zase zpět. Spočinout v něm.

Nechte k sobě na postel usednout Měsíční vílu, nebo si navlékněte náhrdelník z barevných skleněných korálků.

Meditace. Pohádka.

Na pomezí meditace a pohádky, tak hluboko, jak jen jí dovolíte, ve vašem srdci i srdci vašeho dítěte, v klidu, tichu, propojení… vzniká místo pro meditačně-pohádkové čtení.

Zkušenost každého dítěte s pohádkou je zcela jiná. Vidím to na svých dcerách. Jedno čtení v jeden moment, dvě naprosto odlišné Měsíční víly, jiné vnímání, různé směry, kterými se „jejich“ pohádka ubírala.

Některé dítě si užívá doteku vílích křídel a sleduje tanec víly po pokoji, nebo si s ní rovnou zatančí.  Jiné si s vílou nadšeně povídá a zhmotní si ji do reálné podoby. Další ochutná sníh ze sněhové koule, kterou na něj hodila jeho maminka. Tedy možná právě vy.

Vizualizace. Umělecké ztvárnění prožitku.

Dítě, ale i dospělý, během poslechu pracuje se svou fantazií. S jemným vedením mého hlasu si snadno utvoří obraz pohádky. Takový, jaký tvořím svými slovy, ale zároveň obohacený o jeho vlastní představivost.

Mísí se tak příběhy pohádkové, fantazijní s reálnými zkušenostmi a zážitky.

Součástí každé pohádky je domalovánka, díky které můžete vy i dítě graficky ztvárnit vaši představu. S obrázkem je možné dále pracovat. Návod a tipy na další práci s pohádkou zasílám mailem.

Jedinečnost v každém čtení.

Každá z Meditačních pohádek je jedinečná a otevřená prožitkům vašeho dítěte. Ale tu opravdovou, ryzí jedinečnost, tu jí dá jen vaše dítě.

Kterou si s ním přečtete?

Zuzana Řebíková

 

Zuzana Řebíková
Hraju si se slovy. S jejich barvami a vůněmi. S emocemi, které vyvolávají. Skládám je tak, jak ke mně přicházejí. Mé psaní, tvorba, poselství pro vás >> Více informací o mně si přečtěte tady >>

Články, pohádky, inspirace

do vaší e-mailové schránky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.