Meditace pro děti v Plzni ~ více info & rezervace záložka "AKCE"

Odraz dětí v nás

Meditační pohádky

Děti v nás a my v našich dětech. To, co sami prožíváme, v našich dětech se odráží.
Naše touhy a radosti, přání a úspěchy, ale také obavy, strach, lítost nebo vztek. Vše, o čem víme, ale i to, co se hluboko v našem nitru nachází ~ vše je v našich dětech.

Nedávno jsem se zúčastnila seberozvojového víkendu. Skrze tanec a pohyb jsme se dostávali blíže k sobě. Podívali jsme se na vztahy se svými blízkými i na vztah k sobě.

Když jsem se vrátila domů, skoro jsem nepoznala svoji starší dceru. A to doslova. Zářila do všech stran. Úsměv, oči, vlasy, energie jejího těla… Všechno jako by se proměnilo a sálalo radostí, zdravím a štěstím.

Spatřila jsem v jejích očích odraz sebe samé.

Zároveň jsem si uvědomila, že už opravdu není dítě a v jejích deseti letech ji popustila zase kousek dál „do dospělosti“.

Téměř okamžitě se proměnilo i její chování. Překvapila mě sdílností i sebevědomím. Změnilo se také nastavení jejího těla. A od toho dne… každý den mě chodí objímat, přestože dříve si na to už moc nepotrpěla. A já si myslela, že to je věkem.

Oproti tomu mladší dcera měla po mém návratu dva plačtivější dny. Věděla jsem, že odráží zase jinou moji část a překypovala jsem trpělivostí a láskou. A to i během ranních příprav do školy, což u mě nebývá úplně běžné.

Zároveň se obě pár dní hádaly „kvůli každé blbosti“. I to se ale srovnalo souběžně s tím, jak si sedaly nově nabité změny v mém vnímání.

Teď už zase září obě dvě.

A já jsem ráda, že jsem se zase jednou podívala hlouběji do našich vztahů, do toho, jak naše rodičovské nastavení přímo ovlivňuje chování i rozpoložení našich dětí.

Vše, co je v našem nitru, najdeme v našich dětech ~ s tím rozdílem, že ony nic neskrývají, nic nepředstírají a vše nám naservírují narovinu.

To, co ve vztahu se svými dětmi sama prožívám, jak skrze sebe hledám příčiny jejich nerovnováhy a skrze sebe ladím naše vztahy… to vše vkládám do Meditačních pohádek. Aby harmonie a láska snadněji našla místo i ve vztazích s vašimi dětmi.

S láskou

Zuzka

Více o mně, o mé cestě ~ nejen té pohádkové, si přečtete pod tímto odkazem >>

Zuzana Řebíková / Meditační pohádky

 

Zuzana Řebíková
Hraju si se slovy. S jejich barvami a vůněmi. S emocemi, které vyvolávají. Skládám je tak, jak ke mně přicházejí. Mé psaní, tvorba, poselství pro vás >> Více informací o mně si přečtěte tady >>

Články, pohádky, inspirace

do vaší e-mailové schránky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.