Meditace pro děti v Plzni ~ více info & rezervace záložka "AKCE"

Pohádkový čas s dětmi

Meditační pohádky

Ticho.
Jsou doby, kdy jej miluješ. Noříš se do něj, necháváš jej, aby tě objalo, a vdechuješ jej plnými doušky.

A pak jsou doby, kdy je…
přinejmenším podezřelé.

Doby, kdy máš děti.

Rozhlížíš se po svém obýváku. Vše je tak, jak má být: pastelky zakutálené pod gaučem, na podlaze pár kartiček pexesa a trochu pomačkaný obrázek s červeným nápisem „maminka“. Konferenční stolek je trochu ulepený od vybryndané šťávy, ale také pečlivě utřený, že to skoro není poznat. Skoro.

Komodu pokrývá tenká vrstva prachu a do ní je prstem namalované usměvavé sluníčko. Už dávno jsi ji chtěla utřít… Pod nohama ti zakřupe pár drobků z čokoládové sušenky, ale jinak je všude TICHO.

Znepokojeně se rozhlédneš kolem a vydáš se po schodech nahoru. Dotkneš se prosklených dveří pokojíčku a sleduješ, jak se pomalu otevírají. Nakloníš se a přejedeš očima po fialově vymalovaných stěnách, po střešním okně, na kterém se pohupuje papírová Měsíční víla i po řadě plyšáků vyskládaných na polici.

Jsou tam.

Sedí uprostřed místnosti na pestrobarevném koberci s hlavami těsně u sebe.

Tvé dcery.

Před sebou velkou dřevěnou desku a na ní papíry.
Malují.

Přijdeš blíž a nakoukneš jim přes rameno. Jejich obrázky miluješ a zajímá tě, jaký tvoří právě teď.

Na jednom z nich je velký duhový anděl držící fialovou lucernu. Vystupuje z fontány a křídla má tak velká, že se skoro nevejdou na papír. Podle not nakreslených kolem něj poznáš, že jej doprovází hudba.

Na obrázku tvé druhé dcery je také anděl. Je menší a vedle něj stojí holčička. Nemusíš se ptát, kdo to je. Bezpečně v ní poznáš svou malou malířku.  A v obrázcích výjevy z Meditační pohádky, kterou jste si včera večer společně četly.

Dcery jsou zaujaté svými malbami. Nevšímají si tě, i když o tobě dobře ví.

Rozhodneš se je nerušit. Necháváš je v jejich andělském světě a sedáš si vedle nich na koberec. Sáhneš po papíru a položíš jej před sebe. Bereš do ruky pastelku, noříš se do ticha a začínáš tvořit svého anděla.

Meditační pohádka Andělské pohlazení je pohlazením ze světa Andělů. Přináší klid, relax a uvolnění. Podporuje pocit bezpečí a sounáležitosti. Je cestou k větší sebejistotě, pomáhá snadněji zapadnout do kolektivu a prosadit si své JÁ. Je velmi nápomocná při pocitech strachu a obav jakéhokoli původu.

Pohádka je určena k opakovanému čtení i poslechu. Součástí je domalovánka pro umělecké ztvárnění prožitku z pohádky. Doporučuji pro děti od 5 let. Vhodná i pro dospělé a trávení společného času s dětmi.

Meditační pohádka

Zuzana Řebíková
Hraju si se slovy. S jejich barvami a vůněmi. S emocemi, které vyvolávají. Skládám je tak, jak ke mně přicházejí. Mé psaní, tvorba, poselství pro vás >> Více informací o mně si přečtěte tady >>

Články, pohádky, inspirace

do vaší e-mailové schránky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.