Meditace pro děti v Plzni ~ více info & rezervace záložka "AKCE"

Štědré dny

Meditační pohádky

Kráčíš po zasněžené polní cestě. Nohy ti podkluzují na tenké vrstvě ledu, která se pod sněhem schovává. Třeš si prokřehlé prsty a snažíš se je zahřát svým horkým dechem. Rukavice jsi zapomněla doma a tvůj nový kabát, pořízený před týdnem ve výprodeji, je bez kapes. V duchu lituješ, že ses nechala zlákat tou výhodnou nabídkou. Kdo to kdy viděl, zimní kabát bez kapes?

Obejdeš vysoká křoviska a před tebou se rozprostře pohled na vesnici, ve které žiješ. Hned na kraji je tvůj dům a ty už z dálky vidíš barevná vánoční světélka omotaná kolem malého smrčku na jižní straně zahrady. Vybraly je tvé děti. A přestože ty bys dala raději přednost teplé žluté nebo bílé barvě, chtěla jsi jim udělat radost.

Jak se blížíš k domu, zahlédneš ve stínu světel dvě postavy. Za chvíli rozeznáš i čepice s bambulemi a pestrobarevné zimní bundy.

K uším ti dolehne šelest jejich hlasů a ty se snažíš rozeznat, co říkají.

Hrají si, nebo se dohadují? Vycházejí spolu, nebo se snaží jedno druhé na něčem nachytat?

Jejich dohady jsou někdy nad tvé síly a ty na chvíli zauvažuješ, jestli tě minou aspoň na Štědrý den, který je už za dva dny. V duchu procházíš situace posledních dní a uvědomíš si, že ony to s tebou někdy také nemají lehké. Propady, neúspěchy a ne příliš šťastné dny… Vše je součástí našich životů.

Už jsi téměř u vrátek do vaší zahrady. Než sáhneš po klice, zaslechneš jejich smích. Šeptání a zase smích. Zastavíš se těsně u plotu. Nevidíš na ně, tak jen stojíš a posloucháš nejasnou ozvěnu jejich dětských hlásků.

Smějí se. Hrají si. Milují se.

Tvé promrzlé tělo zahalí vlna lásky a s ní přichází i uvědomění:

„Je to jedno.“

Štědrý den zůstane navždy Štědrým dnem. A zároveň jedním dnem z mnoha.
Tvé děti budou stále tvými dětmi. V jakémkoli rozpoložení i náladě, v radosti, smutku nebo únavě.

Jsou tvými dětmi.

A Štědrý den v jejich přítomnosti, s jejich štěbetáním i zpěvem koled, s jejich upatlanými pusami od cukroví a čokoládovými otisky na okně. S jiskřícíma očima, nedočkavým pobíháním a milionem otázek…

Takový Štědrý den je opravdu štědrým. A štědré mohou být i mnohé další.

Krásné Vánoce.

Meditační pohádky

 

Zuzana Řebíková
Hraju si se slovy. S jejich barvami a vůněmi. S emocemi, které vyvolávají. Skládám je tak, jak ke mně přicházejí. Mé psaní, tvorba, poselství pro vás >> Více informací o mně si přečtěte tady >>

Články, pohádky, inspirace

do vaší e-mailové schránky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.